Kalite Kontrol

 

İzeltaş sahip olduğu;
– TS EN ISO 9001 Kalite yönetim sistemi,

– TS ISO  45001 İş sağlığı ve güvenliği yönetim sistemi,

– TS EN ISO 14001 Çevre yönetim sistemi,

– TS EN ISO 50001 Enerji yönetim sistemi,

– ISO/İEC 27001 Bilgi güvenliği yönetim sistemi

-T.C Milli Savunma Bakanlığı Askeri Fabrikalar Genel Müdürlüğü Onaylı Tedarikçi Belgesi

Belgeleri doğrultusunda sürekli iyileştirme ve müşteri odaklı olarak çalışan etkin bir kalite kontrol mekanizmasına sahiptir.
Kalite kontrol faaliyetleri İzeltaş malzeme giriş ambarında teslim alınan hammadde veya yarı mamulün standartlara ve teknik şartnamelere göre kontrolüyle başlar, operasyonel bazda dövme, talaşlı işlem, ısıl işlem, yüzey işlem (boya-kaplama), markalama ve paketleme bölümlerinde yapılan süreç kontrollerle devam eder, nihai ürünlere standart ve teknik resimlere göre yapılan yapılan son kontrollerle son bulur. Kalite bölümü olarak Müşterilerimizden gelen olumlu veya olumsuz geri bildirimler doğrultusunda mevcut kalite kontrol sistemimizi, ürün kalitemizi sürekli iyileştirmek, müşteri memnuniyetini sağlamak temel amacımızdır.
İzeltaş kalite kontrol laboratuvarımız, üretimini yaptığımız el aletlerinin ilgili standartlar kapsamındaki tüm deney ve kontrollerinin yapılabileceği ölçüm ekipmanları ve test cihazları ile donatılmıştır.
Bunlar;
*Kumpas, mikrometre, mihengir, komparatör, açı ölçer, kontrol mastarları vb.
*Profil projektör
*3 Boyutlu koordinat ölçüm cihazı
*Yüzey pürüzlülük ölçüm cihazı
*Sertlik ölçme cihazları
*Çatlak kontrol makineleri
*Numune hazırlama ekipmanları;
*Kesme
*Bagalite alma
*Parlatma
*Mikroskop
*Moment test cihazları
*Biçim değişikliği test cihazları
*Ömür test cihazları
*Kaplama kalınlığı ölçüm cihazları;
*Tahribatlı
*Tahribatsız
*Korozyon test kabini
*Yüksek gerilime dayanım test cihazı (dielektrik – 10000V)
*Yüksek gerilim altında delme test cihazı (5000 V)
*Sap sıyırma test cihazı
*Darbe test cihazı
*Alev dayanıklılığı test cihazı
*Etüv (laboratuar tipi fırın)
*Deep- friz (dondurucu)

İzeltaş müşteri odaklı bir firma olup, kalite kontrol faaliyetleri müşterilerle daima yakın işbirliği ve iletişim içinde yürütülür. Herhangi bir müşteri şikayeti veya talebi olduğunda ISO 9001 kapsamında gerekli düzeltici ve önleyici faaliyetler veya iyileştirmeye yönelik faaliyetler başlatılır. Müşterilerle telefon veya mail yoluyla iletişim kurularak, gerekirse müşteri firma nerede olursa olsun yerinde ziyaret edilerek şikayetleri veya talepleri karşılanmaya çalışılır. Gezici promotek tanıtım ekibi ile işbirliği yapılarak büyük fabrikalara, sanayi sitelerine, araç servislerine, üniversite ve meslek liselerine teknik olarak tanıtım, bilgilendirme amaçlı ziyaretler yapılır.
Müşterilerle iç içe olan bu yakın ilişki ürün kalitesine gösterilen hassasiyet, İzeltaş’ı Türk özel sektörünü temsil eden güçlü bir firma, gurur verici bir marka haline getirmiştir. Kalite kontrol olarak hedefimiz herkesce bilinen ve kabul edilen İzeltaş kalitesini daha üst seviyelere taşımaktır.

Bize Ulaşın

    * Zorunlu Alanlar

    Ünvan: İzeltaş İzmir El Aletleri San Tic A.Ş
    Mersis: 0483003878500039