İzeltaş Hakkında

Türkiye'nin ilk el aletleri üreticisi İzeltaş, 1968 yılında %100 Türk sermayesi ile İzmir' de kuruldu. İzeltaş bugün 155.000 m²'si açık ,40.000 m²'si kapalı, modern teknoloji ile donatılmış tesislerinde, 3000 çeşidin üzerinde el aleti üretip, 40' ı aşkın ülkeye ihracat yapmaktadır.

İzeltaş, el aletlerinin yanı sıra 30.000 gram'a kadar ürettiği dövme parçalar ile, başta otomotiv sektörü olmak üzere, savunma ve havacılık sanayine, ziraat endüstrisine, madencilik sektörüne, denizcilik, alt yapı işlerine ve diğer birçok kamu ve özel sektör kuruluşlarına hizmet vermektedir.

Her yıl devam eden yatırımları ve her biri kendi alanında uzman 700 deneyimli çalışanı ile, konusunda lider olan İZELTAŞ; proje, AR-GE, kalıphane, dövme, işleme, ısıl işlem, krom-nikel kaplama, boyama, plastik daldırma, plastik injeksion ve markalama departmanlarından oluşan, dünyadaki ender entegre fabrikalardandır.

CAD/CAM programları kullanarak, CNC tezgahlarında başlayan kalıp üretimi, 4000 kg'a kadar serbest düşüşlü çekiçler, 3.600 KGM havalı çekiçler, 4.000 KGM'a kadar elektronik kontrollü hidrolik,serbest düşüşlü ve hidrolik vuruşlu presler ve 80-200 Ton'a kadar yatay preslerde şekillenen el aletleri daha sonra modern işleme ünitelerinden geçerek son şekillerini alırlar. Atmosfer kontrollü ısıl işlem fırınları, indüksiyon tezgahları ve elektirikli fırınlarda gerekli sertlikleri verilen el aletleri, ful otomat galvano tesisinde veya kontinü boya fırınlarında yüzey kaplamaları yapılarak devam eden üretim operasyonları, bazı aletlerde plastik enjeksiyon sap basımı veya daldırma PVC kaplama ve markalama ile üretim operasyonları sonuçlanmaktadır.

Üretimin çeşitli aşamalarında kalite kontrolleri yapılan ürünler, son kez kalite kontrol laboratuvarında fiziksel, metalürjik, kimyasal ve elektrik testlerinden geçirilerek ömür boyu İZELTAŞ kalite güvencesi altına alınmaktadır. Sektör içindeki tüm müşterileri ve kullanıcılarının ihtiyaçlarını ve isteklerini teknik şartnameler ve standartlar içinde en iyi düzeyde karşılayarak, en yüksek kalite ve hizmeti sunan İZELTAŞ, yenilikçi, rekabetçi, hızlı ve en iyi hizmet anlayışı ile müşteri odaklı çalışmayı prensip edinmiştir. Tüm personel bu prensipler doğrultusunda sürekli eğitime tabi tutularak, bilgi ve becerileri en üst düzeyde tutulmaktadır.

Daima yüksek kalite ve zengin ürün çeşidini hedefleyen İZELTAŞ, sahip olduğu  ISO 9001 , ISO 16949:2002 belgeli yönetim sistemleri, TSE ve TÜV GS belgeleri ve yüksek teknolojisi ile bugün Türkiye'de olduğu kadar, başta bütün Avrupa, Asya, Kuzey ve Güney Amerika'da yine İZELTAŞ markası altında beğeniyle tercih edilmektedir.

İZELTAŞ, araştırma ve geliştirme faaliyetlerine önem vererek tüketiciye daima en iyiyi sunmak amacındadır. Satış sonrası tüketici haklarını koruyan ömür boyu garanti ve sınırsız hizmet anlayışı İZELTAŞ'ın vazgeçilmez şirket politikasıdır.